Někdy Vás na cestách mohou zastihnout nepříjemné nemoci v podobě chřipky, průjmu nebo zvracení. Všemu se dá předcházet a to hlavně z informací, které o zemi najdete například n internetu. Než vyrazíte na zahraniční cestu, je dobré zvážit možnost očkování. V každém očkovacím centru Vám po Vašem sdělení do jaké destinace se chystáte, poradí, zda je nutné očkování. Do celého světa se doporučuje očkování proti žloutence a proti břišnímu tyfu. Pokud cestujete do hor nebo méně oblíbených míst zvažte i očkování proti vzteklině. A kdy se nechat očkovat? Neměli byste otálet. Tento očkovací proces může totiž trvat 3-6 měsíců. Hlavně si nikdy neříkejte, že zrovna Vám se nemůže nic stát. Zdraví se nemá podceňovat.
Drobné cestovatelské potíže
Někdy tyto potíže postihnou i otřelé cestovatele. Mezi drobné potíže může být únava z aklimatizace. Rychlé změny teploty, nadmořské výšky mohou způsobit únavu, průjem. Proto je dobré první 2-3 dny v novém prostředí odpočívat. Průjem patří mezi nejčastější onemocnění v zahraničí. Může být způsobem kontaminovaným jídlem, ale také změnou klimatu. Bolest v krku taky není při cestování nic příjemného. Cucací bonbony jsou v tomto případě to pravé. Úpal nebo úžeh Vás také může potkat a ani nebudete vědět jak. Důležité je hodně pít a hlavu si chraňte šátkem nebo kloboukem. Při únavě z cestování se Vám také může objevit opar. Ten kdo už jednou opar měl, má jeho virus napořád. Takže si do baťohu přibalte krém proti oparům.
Cestovní lékárnička Vám na cestách nesmí chybět
Lékárničku vždy přizpůsobte cestě, na kterou ji berete. Hlavně tedy délce, místu i počtu osob. Zkontrolujte exspiraci a není na škodu si přečíst příbalový leták. Léky chraňte proti slunci i vlhku nebo mrazu. Pokud si u léku nejste jistí, raději se před cestou poraďte s lékařem. V lékárničce Vám nesmí ani chybět obvazový materiál. Bez lékárničky nikdy necestujte.