Králíci z klobouku– každý živý tvor má občas potřebu schoulit se do bezpečí a mít své soukromí. Večerníčkové postavičky Bob a Bobek zalézaly do klobouku kouzelníka Pokustóna, ale to neznamená, že to bude stačit i vašim mazlíčkům. Budete potřebovat ocelovou klec, kotec, volný výběh, anebo alespoň možnost vypustit je na několik hodin do prostoru bytu. V zásadě jsou však tito tvorové nenároční, vyžadují pouze suché místo s dostatkem světla a přísunu čerstvého vzduchu, a především klid. Jestliže chcete chovat králíky ve venkovním kotci, dbejte na to, aby vchod směřoval na severovýchod nebo jihovýchod. Z těchto směrů totiž vane nejméně větrů a nesálá tolik odpolední slunce, jako např. z jihozápadu.
Vhodné krmivo– zapamatujte si, že máte doma býložravce, a podle toho budete volit krmnou směs. Základ tvoří seno, obilné zrno, kukuřice, tvrdý chléb a někdy i zelená píce, která však nesmí plesnivět a nesmí být zapařená. Krmné směsi do krmítek pro králíkyse dnes běžně prodávají ve zverimexu a dokonce i v supermarketech.
Jakou podestýlku– teoreticky je možné chovat tato zvířata i bez podestýlky, ale vystlaná klec je vždy lepší řešení. Podestýlka by měla být v každém případě na záchodku, ale můžete ji vystlat po celé ploše anebo ji kombinovat s měkkým kobercem. Klec vystlaná hoblinami je také ideální prostředí pro odchov.
Nedostatek světla– dostatek denního světla nebo alespoň umělého osvětlení chladnějším barevným spektrem je podmínkou úspěšného chovu. Jestliže plánujete odchov mláďat, měli byste dbát na to, aby měla zvířata zajištěna alespoň 12 hodin denního světla, jinak samci nemají zájem oplodnit samici.
Letní vedra– králíci nemají příliš v lásce extrémní letní vedro, zvláště, je-li podpořeno nedostatkem pohybu v uzavřeném kotci. Máte-li možnost snížit teplotu klimatizací, rozhodně to udělejte, pozor však na proud chladného vzduchu z ventilátorů. Jestliže teplota v místnosti přesáhne 28 stupňů, králíci přestávají být plodní a jejich sterilita může pak vlivem letních extrémních veder trvat až do začátku zimy.